08.12.2016

Okan Grup Galvaniz’in yeni tesisi hizmete girdi

Okan Grup Galvaniz’in yeni tesisi hizmete girdi

Okan Grup Galvaniz Genel Müdürü Erkin Deniz, hizmete soktukları yeni galvaniz tesisleri hakkında bilgiler verdi ve bizlere yapmış oldukları çalışmaları anlattı.

Sorularımıza geçmeden önce firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

Okan Grup Galvaniz, müşteri odaklı çalışma ilkelerini benimsemiş eğitimli ve deneyimli kadrosu ile kaliteden ödün vermeden, sektörün en önde gelen firması olmayı amaçlamaktadır. Teknolojik gelişmeleri uygulamalarımıza aktararak üretim kapasitesini arttırmayı ve değişen koşullara, kalite ve fiyattan ödün vermeden uyum sağlamayı hedeflemektedir. Genç, etkin ve çağdaş özellikleri ile Okan Grup Galvaniz topraklama ürünleri ve sıcak daldırma galvaniz sektöründe sürecin başından sonuna kadar kalite ve fiyat konusunda müşterilerimizle diyalog içinde olarak sizlerin ihtiyaçlarına doğru çözümler üretecektir.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Firmamız; sıcak daldırma galvaniz alanında faaliyet göstermektedir. Demir ve çelik malzemelerin fason olarak sıcak daldırma galvaniz yöntemi ile kaplanması ve sıcak daldırma galvaniz yöntemi ile kaplanmış topraklama malzemelerinin satışı konusunda uzmanlaşmak üzere yola çıktık.

Çalışmalarınızda karşılaştığınız problemleri ve yeni tesisinizin kapasite bilgilerini bizlerle paylaşır mısınız?

25 işçi 5 idari personel ile birlikte çalışıyoruz. Vasıflı eleman sorununu fazlasıyla yaşıyoruz. Türkiye’de yaşanan ara eleman, vasıflı işçi yetiştirilememesi sorunu bizim sektörümüze de fazlasıyla yansıyor. Özellikle dalışçı, ocakçı gibi galvanize özel birimlerde yetişmiş eleman bulmakta zorlanıyoruz. Galvaniz havuzlarımızın ölçüleri: 4.88 boy 1.30 en 1.50 derinlik… Aylık 1200 ton galvaniz kaplama kapasitemiz bulunmaktadır.

Tesisinizin açılışına kimler katıldı?

Açılışımızı AKP Bartın milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Akyürek gerçekleştirerek bizi onurlandırdılar. Kendilerine teşekkürü borç biliriz. Açılışımızın organizasyonunu yapan J1 Organizasyon ekibine ve Jale Hanım’a, firmamızın yapılanmasında ve markalaşma sürecinde birlikte çalıştığımız danışman firmamız Ortadoğu Patent’e teşekkür ederiz. Ve en önemlisi açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan seçkin davetlilerimize, bizleri katılımları ile onurlandırdıkları için teşekkür ederiz.

Bu tesisle birlikte sıcak daldırma galvaniz pazarından ne kadar pay almayı hedefliyorsunuz?
Türkiye’de sıcak daldırma galvaniz kaplama malzeme kullanımını artırmak konusunda sektörün tüm firmaları, el birliği ile tanıtım için çalışmalıyız. Rekabet, sektörün payını büyütmek için kullanılabilecek bir araç olabilir ancak sıcak daldırma galvaniz kaplama ve topraklama malzemeleri satışında lider firma olmayı amaçlıyoruz. Bu konuda GALDER’e üye olarak sağlam bir başlangıç yapmak istiyoruz.

2010 yılını geride bırakmak üzereyiz. Bu sene firmanız açısından nasıl geçti, 2011 yılından neler bekliyorsunuz?

2008 de yaşadığımız küresel krizin etkileri, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de azalarak ta olsa devam ediyor. 2011 için ekonominin büyüyeceği ümidini taşıyoruz.


Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Hedefimiz; Müşteri ihtiyaçlarına yönelik, kaliteden ödün vermeden üretim, satış, satış sonrası destek süreçlerini başarı ile yöneterek, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda dünya standartlarına ulaşmak, galvaniz, topraklama sektöründe, Türkiye’nin ve dünyanın ilk akla gelen firması olmaktır. Topraklama malzemelerimizi dış pazarlara yönelik olarak üretmeyi ve ihracat yapmayı hedefliyoruz.

Bu haber 23561 defa okundu.

DİĞER GALVANİZ HABERLERİ


TÜM GALVANİZ HABERLERİ
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.www.galvaniz.gen.tr Metal Medya tarafınan kurulmuştur.